המדריך המלא לבחירת קייטרינג איכותי

בחירת קייטרינג איכותי דורשת מכם כמה שלבים שעליכם לבצע לפני שאתם מחליטים בשירותיו של מי אתם משתמשים.

עולם הקייטרינג הינו עולם רחב מבחינת ההיצע הקיים בשוק, חברות רבות מציעות שלל מנות במחירים כאלו ואחרים, איך תדעו במה לבחור? איזה קייטרינג מתאים לכם ביותר? אל דאגה, כתבנו עבורכם מדריך מפורט שיראה לכם צעד אחר צעד כיצד לעשות את זה נכון.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגדיר את הצורך שלכם, לשם מה אתם צריכים את המנות? מהם הדרישות של האורחים שלכם מבחינת רמת האוכל והכשרות? כל מפיק אירועים לחתונות ואירועים פרטיים יגיד לכם מיד שישנם הבדלים גדולים בין קייטרינג לצורכי חתונה או כל אירוע פרטי אחר, לבין קייטרינג המספק את שירותיו לחברת הפקה באירוע עסקי או כנס מקצועי.

לאחר שהגדרתם את הצורך שלכם מול מפיק האירוע (או אפילו מול עצמכם במידה וזו הפקה עצמאית),  מומלץ לפנות לחברת קייטרינג המתמחה בתחום הספציפי של האירוע אותו אתם רוצים להפיק. לדוגמה, אם אתם עורכים שבת חתן והאוכל מיועד לשבת ולקידוש בבית הכנסת, זה לא יהיה צעד חכם מצידכם לפנות לקייטרינג שעיקר עיסוקו הוא הפקת אירועים עסקיים – וודאי תרצו קייטרינג שמתמחה בהפקת אירועים פרטיים ויש לו רזומה במתן שירותים לאירוע שבת חתן כמו זה שאתם מתכננים.

כמו בכל תחום גם בבחירת קייטרינג רצוי לשמוע המלצות, אלא שבניגוד לתחומים אחרים שבהם שמיעת המלצה הינה בגדר ‘רצוי’, בכל הקשור לקייטרינג לאירוע שלכם שמיעת המלצות ממכרים היא חובה, זאת משום שרק אנשים שכבר טעמו מהאוכל של הקייטרינג המציע לכם את שירותיו, יוכלו לקבוע לכם בוודאות את רמת האוכל והאם אכן סגנון האוכל מתאים לאורחים שלכם.

עליכם לבדוק את טיב השירותים הנלווים שהקייטרינג מספק, הקייטרינג יכול להיות בעל אוכל מעולה אבל בכל הקשור ללוגיסטיקה התנהלותו תהיה כושלת לחלוטין. שירותים נלווים כוללים עיצוב האירוע, (כאשר האולם לא מטפל בזה) מלצרים מנוסים, כלי אוכל ראויים ועוד. אם מדובר על שבת חתן בדקו האם הקייטרינג מספק ציוד נלווה לשבת הכולל פלטות, מפות, ושאר כלים נצרכים.

מטבע הדברים אנשים העורכים אירועים פעם בשנה או יותר אינם מבינים את ההבדל בין אירוע מוצלח לאירוע מוצלח פחות, מי שאמור להבין בזה זו החברה שהינכם בוחרים לאירוע שלכם.

חברת הקייטרינג אמורה לדעת כיצד להתאים לכם תפריט מושלם עבור הסגנון האופייני לכם כדי  ליצור עבורכם אירוע מושלם, זו המומחיות שלהם ואין סיבה שלא תקבלו את השירות הזה.

ברם, חברות רבות יתחמקו מהנושאים לייעול האירוע, הם יעדיפו לעבוד אתכם על פי ההוראות שלכם במדויק, עליכם לבחור קייטרינג שיהיה שותף לאירוע שלכם ולהצלחתו, קייטרינג כזה ישמח לתת לכם מהידע והמקצועיות שלו בחינם כדי לייעל את האירוע שלכם.

הדבר יכול להתבטאות בסגנון העיצוב המתאים, לעיתים הקייטרינג יוכל אף לדעת טוב מכם אלו מנות מתאימים לאורחים שלכם ואלו לא, בדקו האם הקייטרינג שלכם דואג להצלחת האירוע שלכם או לא.

לסיום ניתן לסכם שהבחירה הנכונה בקייטרינג מורכבת ממספר מאפיינים שעליכם לבדוק: