ההתארגנות לסעודת האזכרה

לכולנו כיף יותר להתארגן לחגיגה מאשר לאזכרה, אולם לעיתים עלינו להתארגן גם לאזכרות לצערנו. האזכרה מבוססת ברובה על סעודה שאנו עורכים לזכר יקרינו, בכך אנו מנציחים את המנוח / מנוחה.

בסעודה נוהגים להקדיש את הברכות לעילוי נשמת הנפטר, רבים נוהגים להביא 'רב' לסעודה שיאמר דברי תורה לעילוי נשמת המנוח. כמו כן באזכרה נוהגים להזכיר את המנוח, לספר על חייו, להזכיר את המידות הטובות שהיו לו ועוד.

בכל הנוגע לאזכרות המנהגים משתנים מאוד מקהילה לקהילה, לדוגמה, ישנם קהילות מסויימות המסתפקות בכיבוד קל, פיצוחים וכו'..  בעוד שקהילות אחרות עורכות סעודה בדיוק כמו בחתונה, גם אלו שנוהגים לערוך סעודה של ממש, ישנם כאלו שיעדיפו סעודה חלבית אחרים יעדיפו דגים בלבד, ללא בשר.

חשוב לשים לב! מכיון שהאזכרות נעשות מספר פעמים במהלך השנה, סגנון האוכל משתנה ממועד אחד למשנהו, אזכרת יום השנה נחשבת לאירוע גדול יחסית שבו רבים נוהגים לערוך סעודה מלאה, האזכרות האחרות הינן קטנות יותר הן מבחינת ההערכות אליהן והן מבחינת הציבור המשתתף בהן.

סגנון הסעודה באזכרה

סגנון הסעודה באזכרה שונה מכל אירוע אחר, זאת משום שאין מדובר בחגיגה אלא באירוע לציון המנוח ולזכרו, כמובן שההערכות לסעודה צריכה להיות מכבדת ומוקירה את המנוח, אולם אין מדובר בהתארגנות לשמחה משפחתית.

כלי ההגשה והאוכל באירוע לרוב הינם חד פעמיים, והאוכל נעשה לרוב על ידי קייטרינג המתמחה בהכנת אוכל לאזכרות, סגנון האוכל הינו ביתי, ככלל, האוירה באזכרה אמורה להיות משפחתית וחמה וזאת בכדי לשרת את המטרה שלשמה היא נועדה שהיא ההתאחדות המשפחתית לזכרו של המנוח, בהגשת אוכל העשוי בצורה ביתית ניתן לתרום רבות לאוירה זו.

אירוע האזכרה הינו אירוע המלווה לעיתים רבות ב'רב'  ובטקסים דתיים נוספים כדוגמת 'השכבה' למנוח שנערכת בסוף האזכרה, חשוב לכבד את המעמד ולדאוג לכשרות הסעודה באופן שלא יעורר חשש אצל אנשים שומרי דת או מסורת.

קייטרינג כשר למהדרין לאזכרה

קייטרינג 'גורמה גלאט' מכיר היטב את הצרכים באירוע האזכרה הקייטרינג יודע לפעול במקצועיות בכדי ליצור את האוירה המשפחתית הרצויה על ידי הגשת אוכל ביתי העשוי בטוב טעם.

בין אם החלטתם ללכת על סעודה עם לחמניות וסלטים בלבד, ובין אם עולה בדעתכם להזמין רק מנה ראשונה הכוללת דגים ומבחר סלטים, תהיו בטוחים שנעשה את זה על הצד הטוב ביותר.

כאשר אתם בוחרים בקייטרינג שלנו תוכלו להוריד מעליכם את עניין הדאגה לכשרות, קייטרינג 'גורמה גלאט' פועל בתיאום מוחלט עם הכשר הבד"ץ, כל פעולות ההכנה נעשות בפיקוחו של משגיח מטעם הבד"ץ, מה שאומר שההכשר נאכל על ידי כלל הציבור המקפיד על כשרות ללא כל חשש.