אירוע החינה

עבור רבים מבני עדות המזרח אירוע החינה הינו אירוע חשוב ומשמעותי לא פחות מהחתונה עצמה, הטקס מסמל את תחילת הדרך בין בני הזוג, דרך המלווה בפריון, הצלחה ושפע.

האירוע מתאפיין ברוח מסורתית מובהקת, הטקסים הנהוגים בחינה משתנים מעדה לעדה, עם זאת, ניתן לומר שהעדה העיקרית בה נהוג טקס החינה הינה העדה המרוקאית.

הטקס המרכזי הנהוג בכל העדות הוא מריחת ה ‘חינה’ על ידיהם של החתן והכלה וגם על ידי האורחים.

גם המאכלים לאירוע זה הינם מסורתיים ומבטאים את מסורת העדה, ישנם רבים שנוהגים אף לקשט את המקום בהתאם לסגנון אותה עדה.

האוכל בחינה

כפי שנאמר האוכל בחינה הינו מקורי ומעניין, למעשה ב’חינה’ נוכל לפגוש סוגים רבים של אוכל שלא רואים ביום יום, לכל עדה יש את הסממנים המסורתיים שלה המתאפיינים בסגנון האוכל המסויים, כך למשל בחינה מרוקאית ניתן לראות את סגנון העוגות שהינן מצופות סוכר או דבש, כמו גם את הצבעים הרבים של העוגיות השונות.

ישנם רבים שמעדיפים לחלק את הכנות האוכל המסורתי בין בני המשפחה, כאשר כל אחד נוטל על עצמו מאכל מסויים.

עם זאת, במידה והינכם מעוניינים שהאוכל יעשה ברמה גבוהה ובסטנדרטים מתקדמים על פי מיטב המסורת, תוכלו לפנות אלינו ולקבל תפריט עשיר הכולל את כל סוגי העוגות והבצקים המצויים בחינה איש איש לפי עדתו.

קייטרינג כשר למהדרין – הבחירה המושלמת לחגיגת החינה

קייטרינג ‘גורמה גלאט’ מתמחה בהכנת מאכלים מסורתיים המתאימים לסגנון העדה, נשמח לספק לכם שבקיות, מופלטות או כל מאכל אחר שעולה בדעתכם.

המאכלים נעשים על ידי שף מקצועי, על פי מתכונים מעולים, והתוצאות בהתאם כמובן.

חשוב לזכור שהחינה הינה אירוע מסורתי, יש לכבד את האירוע במאכלים כשרים, מלבד זאת סביר להניח שהאורחים המשתתפים בחינה רגילים לאכול מאכלים כשרים, בכדי למנוע עוגמת נפש כדאי לתת את הדעת על נושא הכשרות.

לסיום כתבנו עבורכם רשימה של מאכלים מרכזיים בחינה, נשמח להכין עבורכם את המאכלים הללו על הצד הטוב ביותר.

מאכלים מרכזיים בחגיגת החינה

שבקייה – את השבקיה ניתן לראות בכל אירוע חינה, השבקייה נעשית בטיגון עמוק, ובציפוי דבש, ישנם מתכונים רבים להכנת השבקייה אנו משתמשים במתכון המשלב את ניחוח הטיגון עם המתיקות המעודנת.

‘שקשו בלעשוב’שקשו בלעשב הינו למעשה הקוסקוס המפרוסם בתוספת תבלינים ועשבי תיבול. נהוג לומר שהקוסקוס מסמל את הפוריות והשפע.

עוגיות קוקוס – עוגיות הקוקוס הינן מרכיב מרכזי בחגיגה, ניתן להכין את העוגיות במגוון צבעים וצורות, תוכלו אף ליצור עיצוב מעניין על ידי הצבעים השונים.

ישנם כמובן עוד מאכלים רבים, מאכלים אלו הם רק טעימה על קצה המזלג מהמגוון הרחב שנוכל להציע לכם לחגיגה שלכם, והכל מבלי שתצטרכו לדאוג לנושא הכשרות כלל.

מזל טוב!!!

מאחלים, קייטרינג ‘גורמה גלאט’ וצוות השפים.